Ami az adminisztratív számítógépes kitöltést segítő programokat illeti, megkönnyíti a munkát, ha léteznek minőségi, kidolgozott programok az adminisztratív területekhez.
   Bizonyos szinten léteznek már, és általában ezek a saját készítésű, félig-meddig sikeresen működő dokumentumokat jelentik.

Fontos pár szót ejteni a dokumentáció tárolásáról, megosztásáról és az archiválásáról (azaz mentéséről) is. Rengeteg kellemetlenségtől tudjuk megkímélni magunkat, ha egy pár egyszerű szabályt betartunk. Lássuk, mik is ezek a szabályok!

Korunk egyik jellemzője az informatika rendkívüli mértékben történő fejlődése, ami az élet minden területét behálózza. Lehet vásárolni interneten keresztül, levelezni, bankiügyeket intézni, konferenciákon részt venni. Ha vásárolni megyünk, akkor is a pénztárnál a fizetés számítógép útján zajlik, az orvosi rendelőkben vagy a könyvtárakban is digitálisan tartják nyilván az adatokat, az egyetemeken, iskolákban is számítógépes rendszereken történik a hallgatók regisztrálása, tantárgy-felvétele, az értékelése, van már e-napló, stb.

Ma már minden óvodában a környezeti nevelés része a környezettudatosság. Fontos, hogy jó példával járjon elől az óvoda. Ez valóban jelenjen is meg a következő területeken: például az energiatakarékosság, szelektív hulladékgyűjtés, állatok és növények tisztelete és védelme, komposztálás, stb.

A számítógépes adminisztrációs rendszer alapvetően megkönnyítheti a dokumentálást a papíralapú, hagyományos adminisztrációs rendszerhez képest. Nemcsak a kitöltésben nyújthat segítséget, hanem a dokumentumok tárolásában, a keresésében, a továbbításában, a megosztásában és az archiválásában is, tehát a dokumentálás szinte minden mozzanatában. A következő módokon nyújthat intelligens támogatást a kitöltésben: