Felvételi és mulasztási napló (éves előfizetés óvodánként)

A felvételi és mulasztási napló egy digitális napló, melyet könnyedén szerkeszthetünk, kinyomtathatunk, átküldhetünk, megoszthatunk számítógép segítségével. A programot nem kell telepíteni, nem szükséges hozzá internetkapcsolat, csupán az óvodák számára ingyenesen használható Microsoft Office*. A Felvételi és mulasztási napló egy olyan, Excel alapú táblázat, amelyet lehet hagyományos módon is használni, mint egy egyszerű táblázatot, de amely a következő intelligens funkciókat is biztosítja:

1. Felvételi és mulasztási napló
    1. A napló kitöltése (például új nevelési évkezdés esetén) gyorsan kitörölhető.
    2. Az üres napló aktuális évre vonatkozó mukaszüneti napjait egyszerűen kiszámolja.
    3. A KIR adataiból előállított adatfájl segítségével könnyen feltölthető a teljes csoport.
    4. Az összes gyerek minden adata és jelenléte illetőleg mulasztása (egész évre) egy összefoglaló oldalon látható a képernyőn, mely a hagyományos naplóhoz hasonlít.
    5. Bármely adat megváltoztatása mind a mulasztási adatok, mind az éves kimutatás oldalra magától átkerül.
    6. Külföldi állampolgár esetén automatikusan megjelenik a jogszabályban előírt tartózkodási jogcím és tartózkodási okirat száma mező is.
    7. A gyerekek személyes adatainak megléte ellenőrizhető. Amennyiben ki nem töltött adatot talál,a program jelzi.
    8. Tetszőleges jel rendelhető a jelenléthez, igazolatlan és igazolt hiányzáshoz illetve a munkaszüneti naphoz is.
    9. A mai nap vagy tetszőleges nap könnyedén beállítható minden gyereknek a következő öt értékre:
      • adott napon minden gyereket jelöljön jelenlévőnek
      • adott napon minden gyereket jelöljön igazoltan hiányzónak
      • adott napon minden gyereket jelöljön igazolatlanul hiányzónak
      • adott napot jelölje munkaszüneti napnak
      • adott napot jelölje üresnek (nem kitöltöttnek)
    10. A gyerekek óvodai elhelyezése megszűnésének mind az öt törvényben szabályozott oka elérhető, és egy kattintással kiválasztható. (Az egyes okokhoz tartozó jogviszony megszűnésének időpontjához is segítséget nyújt az alkalmazás.)
    11. Az alkalmazásból utólagosan is hozzáadható vagy eltávolítható egy vagy több gyerekhez tartozó adat.
    12. A frissítések ellenőrzése bármikor elvégezhető.
  1. Kivonatolt hét
    1. A jelenlegi hetet lekérdezi dátum megadása nélkül (a múlt hetet jeleníti meg, ezzel tehát visszamenőleg tudunk adatokat rögzíteni, változtatni)
    2. Bármely hetet lekérdezi dátum megadása után (a megadott nap előtti hetet jeleníti meg, ezzel tehát visszamenőleg tudunk adatokat rögzíteni, változtatni)
    3. A hét beállítását követően jóváhagyás után kerülnek az adatok a naplóba.
    4. Bármely hétről külön összefoglaló készíthető, a program az előzetes beállítás alapján automatikusan kitölti a gyerekek heti jelenlétét és mulasztását
  • adott héten minden gyereket jelöljön jelenlévőnek
  • adott héten minden gyereket jelöljön igazoltan hiányzónak
  • adott héten minden gyereket jelöljön igazolatlanul hiányzónak
  • adott héten minden gyereket jelöljön olyannak, mint előző nap (ha tehát előző munkanap igazoltan hiányzott, akkor igazoltan hiányzónak, ha jalan volt, akkor jelenlévőnek, stb)
  • adott héten minden napot jelöljön üresnek (nem kitöltöttnek)
  1. Éves kimutatás
    1. teljes év minden jelenléti és mulasztási adata az összes gyerekre egyszerre látható és szerkeszthető. A szerkesztések azonnal a naplóba kerülnek. (Ezt főleg az étkezési szolgáltatók felé történő elszámoláshoz használják.)
    2. Az éves megjelenítésnél a könnyebb olvashatóságot támogatja a páros és páratlan sorok eltérő háttere.
  2. Mulasztási adatok
    1. A havi, illetve éves összesített igazolt és igazolatlan hiányzás külön lapon is megjelenik gyermekenként egyénileg. (Ez funkció a statisztikák elkészítéséhez kimondottan hasznos az óvodavezetők számára.)
    2. A mulasztás havi összesített szinten is leolvasható.
  3. Összesített adatok
    1. Az adatbázisból bármilyen adat kinyerhető teljes egészében vagy tetszőleges szűrés alapján. (Így például a szülők telefonszámainak listája is könnyen lekérdezhető.)
    2. A szűrési funkció segítségével bármelyik adat szerint sorbarendezhető a lista. (Például a szülők neve szerint ABC sorrendben.)

Tehát milyen előnyökkel rendelkezik az Intelligens Óvodai Rendszer felvételi és mulasztási naplója?

Egy gyerek egész éves mulasztása egyszerre látható.
Egy gyerek minden adata és minden mulasztása egyszerre látható.
Számítógépen szerkeszthető.
Színnel kiemeli a ki nem töltött rovatokat.
A mulasztásokat automatikusan, magától összesíti.
Előre beállított alapvető jelölés szerint egy hetet egyszerre is ki tud tölteni.
Minden gyerek összes adatát tetszőleges kiválasztásban kigyűjti.
bármely szempont szerint rendezi.
A teljes évet minden gyerekre egyszerre megtekintheti.
módosíthatja.
A teljes év mulasztási adatait megjeleníti gyerekekre.
havonta.
éves összesítésben.
igazolt és igazolatlan lebontásban.
A napló frissítése a legújabb változatra.

*Termékünk intelligens funkcióit a World Online és Excel Online nem támogatja maradéktalanul.
Teljes működést csak a Windows rendszerek alatt futó telepített World és Excel (2007, 2010, 2013,
2016, 2019) vagy Office 365 és esetleg a korábbi változatok nyújtanak.