KIR adatfájl módosító

Bruttó ár:1 Ft
Nettó ár:1 Ft
Az áfa összege 0 Ft

A KIR adatfájl módosító nem egy önálló termék, külön megrendelni nem lehet. Arra szolgál, hogy az Intelligens Óvodai Rendszer termékeinél (Óvodai csoportnapló, Óvodai felvételi és mulasztási napló) a gyerekek adatainak beolvasását egyszerűsítse és megkönnyítse. Ezt a KIR személyi nyilvántartó rendszerben szereplő adatokból történő exportálás segítségével oldja meg, hiszen a kiexportált (kimentett) adatfáj a KIR-ben szereplő, gyerekekre vonatkozó összes adatot tartalmazza. Ezen adatoknak egy részét használják fel az Intelligens Óvodai Rendszer alkalmazásai. Azokat az adatokat, amelyeket a KIR nem tartalmaz, kézzel kell felvinni az adatfájlba, vagy - ha ilyen fájl létezik - onnan kell átmásolni a megadott formában. Emiatt a KIR adatfájl mindig jár az Intelligens Óvodai Rendszer fent felsorolt alkalmazásai mellé.

Az adatfájl előállításának három fő része van, melyek a következőkben vannak leírva.

A KIR exportálás menete:

1. Lépjen be a KIR személyi nyilvántartásába (https://kir2szny.kir.hu/).
  2. Kattintson a Tanulók, gyermekek fülre.
  3. Válassza ki az Intézmény tanulói/ gyermekei osztályonként menüpontot.
  4. Válassza ki a kívánt csoportot.
  5. A Tanuló/gyermek keresése fülön:
    • Állítsa be az Ügyvivő feladatellátási helyet
    • Állítsa be a Szolgáltatásigénybevételi-helyet
    • Itt az Osztály/csoport adatra szűrve listázhatja a csoportot
    • A keresett gyermekeket az első oszlopban levő jelölőnégyzet kipipálásával jelölje be (Az első sorban lévő, Név melletti jelölőnégyzet bejelölésével az összeset egyszerre bejelölheti)
    • Kattintson a Hozzáadás a listához gombra, ezzel vehetők fel az exportálandó személyek listájára.
    • Kattintson a Műveletek fülre.
    • Itt válassza ki a Jogviszony adatok jelölőnégyzetet.
    • Kattintson a Tovább gombra.
    • Mentse el a számítógépére a megjelenő fájlt.
    • Ezzel kiexportálta Excel fájlba a listát.

Adatfájl átalakításának menete:

1. Nyissa meg az Adatfájl átalakító alkalmazást.
  2. Kattintson a fenti menüfülek közül a legutolsóra, az Adatfájl átalakítása menüfülre.
  3. Válassza ki a KIR adatfájl átalakítása menüparancsot.
  4. A parancs elindulása után adja meg az első részben letöltött KIR-ből kiexportált adatfájl elérhetőségét (azaz helyét).
  5. A parancs elvégzi a szükséges módosításokat, és egy értesítést küld a sikeres végrehajtásról.
  6. A parancs a módosított adatfájlt az eredeti nevéhez hozzáteszi az "adafájl" szöveget és az aktuális időt, így menti el a fájlt, tehát az eredeti adatfájlon nem történik változás.

Adatfájl szerkesztése

1. Nyissa meg a módosított, előzőekben elmentett adatfájlt. (Ez a fájl ugyanabba a mappába került, mint az eredeti, KIR-es adatfájl).
  2. Töltse ki a szükséges mezőket!
  3. Mentse el az adatfájlt!